Vljudno vabljeni na predavanje z naslovom “Implementing body camera technology: Lessons and practical considerations”, ki ga bo v okviru torkovih srečanj izvedel naš gostujoči raziskovalec Jean-Pierre Roux. Predavanje bo potekalo v sredo, 4.9., ob 11. uri, v knjižnici Inštituta za kriminologijo. Izvedeno bo v angleškem jeziku, sledila pa mu bodo vprašanja in razprava.

Predavanje bo obravnavalo ključne ugotovitve študije, ki se osredotoča na odnos med javno policijo in tehnologijo telesnih video kamer ter načine, kako sovplivata ena na drugo. Ob ustrezni pozornosti, ki jo študija namenja tehničnim vidikih telesnih kamer, kot so optika naprav, funkcije snemanja, mobilna povezljivost in programska oprema za upravljanje posnetkov, je večji del diskusije namenjen novim spoznanjem o praksah uporabe telesnih kamer ter posledicah tehnološkega napredka za delo policije. Te ugotovitve bodo predstavljene v obliki temeljnih premislekov, ki jih morajo policijske organizacije narediti pred in pri uvajanju tovrstne tehnologije. Predavanje bo zasnovano pragmatično in bo kritično naslovilo včasih naivna pričakovanja, da lahko uporaba teh tehnologij premosti vse omejitve in izzive, s katerimi se policija tradicionalno spopada. Obenem pa bodo predstavljene tudi morebitne koristi, ki jih prinaša ustrezno razumevanje zmogljivosti in omejitev tehnologije telesnih kamer ter vzpostavitev in vzdrževanje učinkovitih politik ter mehanizmov odgovornosti in preglednosti pri njeni uporabi.

Jean-Pierre Roux zaključuje skupni doktorski študij na univerzah v Glasgowu in Edinburgu. Pred začetkom doktorskega študija se je ukvarjal z znanstvenim raziskovanjem tematik kot sta varnost skupnosti in zasebna varnost, delal je kot analitik varnostnih tveganj, delal je tudi na področju zaščite živali in kot preiskovalec kaznivih dejanj zoper prostoživeče živali v zasebnem sektorju. V doktorski raziskavi preučuje različne načine interakcij in odnos med javno policijo in tehnologijami telesnih kamer. Empirično raziskovanje za doktorsko nalogo je opravil v Združenem kraljestvu (Anglija in Wales), kjer je skušal do podatkov priti preko številnih intervjujev in terenskega opazovanja organizacij v Združenem kraljestvu, ki se ukvarjajo s policijsko dejavnostjo, proizvodnjo BWV in nevladnim sektorjem (NVO).

DOSTOPNOST